Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Gerçekleştirildi

Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Gerçekleştirildi

Engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, engelliliğin sınırlarını ortadan kaldıracak, kentimiz engellileri arasında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunularak, sürdürülebilir, gerçekçi, yenilikçi ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yapılandırılmasını desteklemek için Çanakkale Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce organize edilen “Engelsiz Çanakkale Çalıştayı” gerçekleştirildi.

18 Ocak 2024 - 12:27

Deniz Polisevinde gerçekleştirilen Engelsiz Çanakkale Çalıştayı’na; Vali İlhami AKTAŞ, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip ÜNER, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit BURUNLULAR, akademisyenler, kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Engelli Derneklerin başkanları ve engelli dostlarımız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Engelsiz Çanakkale Çalıştayında Vali İlhami AKTAŞ, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip ÜNER ve Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit BURUNLULAR tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.
Engelsiz Çanakkale Çalıştayında görüşülen konuların önemine değinen Vali İlhami AKTAŞ, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunularak, sürdürülebilir, gerçekçi, yenilikçi ve bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek Engelsiz bir Çanakkale için Devletimizin bütün imkânları ile Engelli vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirtti.
Engelli vatandaşlarımızın devletimizin bütün imkânlarından en iyi şekilde yararlanması için tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışacağını ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, Engelsiz Çanakkale Çalıştayının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Deniz YENGİN moderatörlüğünde devam eden Engelsiz Çanakkale Çalıştayında; kentte erişilebilirlik ve ulaşılabilirlik, kentte kurumsal hizmetlere erişim, afetlerde engellilik ve çözüm önerileri, kentte engelli istihdamı ve çalışma yaşamında karşılaşılan sorunlar, kentimizde uygulanabilecek engellilere yönelik geliştirilebilecek uygulama, eğitim, organizasyon vb. yenilikçi fikir önerileri gibi çıkarılması gereken değerler ve bunlar için kurum ve kuruluşlara düşen görevler değerlendirildi.
Çanakkale’de engellilik alanına ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması konuları ile edinilen bilgilerin Engellilik alanında harekete geçmeyi desteklemesi, Engelsiz Çanakkale fikrine öncülük etmesi hususlarının da görüşüleceği “Engelsiz Çanakkale Çalıştayı” çalışma gruplarının bir araya gelmeleriyle devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol...
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi