İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 2024 Yılı İlk Toplantısı...

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 2024 Yılı İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlamak amacıyla oluşturulan "İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu” 2024 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi.

19 Ocak 2024 - 11:38

Double Tree by Hilton Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Belediye Başkan V. İrfan MUTLUAY, Ayvacık Kaymakamı Salih SAK, Bayramiç Kaymakamı Alper TAŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çağman ESİRGEMEZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf MEMİŞ, Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Destinasyon Müdür Yardımcısı Sena Elif GÖZGÜ, Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Destinasyon Direktörü Mehmet Aydın DEMİR,  Turizm sektörünün temsilcileri ile İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri katıldı.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Çağman ESİRGEMEZ’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajans Destinasyon Müdür Yardımcısı Sena Elif GÖZGÜ tarafından 2024 yılında Çanakkale ve il dışında yapılacak tanıtım, festival ve etkinliklerin planlamasına yönelik yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirdi.


Açılış konuşmalarının ardından; GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai BAŞARAN tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansının INTERREG çağrısı hakkında;


Çanakkale Belediyesi Peyzaj Yüksek Mimarı Tuğçe CİVELEK ve Bütçe Uzmanı Mustafa ERTAN tarafından İlk Dijital Yüz Projesi hakkında katılımcılar bilgilendirildi.


Çanakkale’nin turizm potansiyelini artırmak ve sürdürülebilir bir iş birliği modeli geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; sosyal medya stratejisi ile alternatif turizm önerileri ve İstanbul’da düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) yapılacak çalışmalar değerlendirildi.


Turizmin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların çok kıymetli olduğunu ve Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale’nin, ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında emeği geçen İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Toplantı katılımcıların karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sonra erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol...
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi