Çanakkale Zaferinin 109. Yılında Fener Alayı Coşkusu

Çanakkale Zaferinin 109. Yılında Fener Alayı Coşkusu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109.Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Valiliğimiz koordinasyonunda Fener Alayı düzenlendi.

18 Mart 2024 - 23:34

Fener Alayına; Vali İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Ayhan GİDER, CHP Çanakkale Milletvekili İsmet GÜNEŞHAN, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa BİÇEN, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, AK PARTİ 27.Dönem Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Muharrem KURT, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Vali Yardımcısı Hakkı UZUN, İl Emniyet Müdürü Selim ARICI, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi AKMAN, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, il müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu kurum ve kuruş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Cumhuriyet meydanından başlayan Cumhuriyet Bulvarı, İnönü Caddesi ve Kayserili Ahmet Paşa Caddesi boyunca devam eden Fener Alayı Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı bandosu tarafından çalınan marşlar eşliğinde Çanakkale Valiliği önünde son buldu.


Fener Alayının ardından Morobbin parkında Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı bandosu tarafından konser verildi.


Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı bandosunun konserinin sonrasında Çanakkale Jandarma Eğitim Komutanlığının Komanda Bölüğünün gösterisinin izlenmesiyle Fener Alayı coşkusu son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi konuşuldu
Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi konuşuldu
ÇOMÜ Stratejik Plan Lansmanı Gerçekleşti
ÇOMÜ Stratejik Plan Lansmanı Gerçekleşti