Atatürk, Çanakkale’de saygı, minnet ve özlemle anıldı

Atatürk, Çanakkale’de saygı, minnet ve özlemle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. Yıl dönümünde Valilik önünde düzenlenen törende saygı, minnet ve özlemle anıldı.

10 Kasım 2023 - 15:12

Valilik önünde düzenlenen törende; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 09:05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma programı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İÇDAŞ Kongre Merkezi konferans salonunda devam etti.

Saygı duruşunda bulunularak Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okunması ile başlayan programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerimizden Cihangül Ateş tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirildi.

Yapılan konuşmanın ardından anma programı, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve sunulan “Dokuzu Beş Geçe” programıyla son buldu. 

Bu haber 84 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti