2023 Modex Tatbikatı Çanakkale’de Başlıyor

2023 Modex Tatbikatı Çanakkale'de Başlıyor

Azerbaycan, Almanya, Portekiz, Finlandiya, Romanya, Estonya ve Polonya ülkelerinin  170 personel ve 22 araç ile katılım sağladığı toplam 2446 personel ve 202 aracın katılımı ile  MED EU MODEX 2023 tatbikatı 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

18 Eylül 2023 - 07:46

Afet ve acil durumlarda uluslararası ekiplerin birbirleri ile ve ev sahibi ülkeyle birlikte çalışmasını kolaylaştırmak maksadıyla sağlık müdahaleleri, arama ve kurtarma, tahliye, güvenlik ve trafik, barınma faaliyetleri kapsamında koordinasyon, eğitim ve tecrübe paylaşımının arttırılması amacıyla Azerbaycan, Almanya, Portekiz, Finlandiya, Romanya, Estonya ve Polonya ülkelerinin  170 personel ve 22 araç ile katılım sağladığı toplam 2446 personel ve 202 aracın katılımı ile  MED EU MODEX 2023 tatbikatı 18-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

Vali İlhami Aktaş, MODEX 2023 Yılı Saha Tatbikatının gerçekleştirileceği Terzioğlu Kız öğrenci Yurdu, Özel İdaresi Arkası ve Kipa Önünde kurulan tatbikat alanlarında incelemelerde bulundu.

AB Sivil Koruma Mekanizmasının başkanlığında DSÖ, Sağlık Bakanlığı ve AFAD Başkanlığı koordinesinde düzenlenecek MODEX 2023 Yılı Saha Tatbikatının gerçekleşeceği alanları yerinde inceleyen Vali İlhami Aktaş’a İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Türkiye UMKE Sorumlusu Serkan Demirci ve MODEX heyetin tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Tatbikat alanında görevli personellerle sohbet eden Vali İlhami Aktaş, çalışmalarında kolaylıklar diledi. MODEX 2023 Yılı Saha Tatbikatının Çanakkale’de gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali İlhami Aktaş, tatbikatta katılan tüm ekiplere başarılar diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol...
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi
ÇOMÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi