‘Teknoloji ve İnovasyon Buluşmaları’ Çanakkale’de...

‘Teknoloji ve İnovasyon Buluşmaları’ Çanakkale’de gerçekleşti

30 Eylül 2022 - 12:52

‘Teknoloji ve İnovasyon Buluşmaları’, Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom’un destekleriyle, Çanakkale’de başladı. Teknoloji üretenleri ve kullananları bir araya getirmeyi amaçlayan buluşmada, yatırım ve girişim ekosistemi masaya yatırıldı. Bölgenin öne çıkan markalarının başarı hikayelerini paylaştığı etkinlikte ayrıca şirketler arası görüşmeler gerçekleştirildi.

Türk Telekom’un desteğiyle ‘Teknoloji ve İnovasyon Buluşmaları’nın ilki 29 Eylül’de Çanakkale’de gerçekleşti. Anadolu’da ‘Dijital Türkiye’ için ekonomik farkındalığın artırılmasının hedeflendiği buluşmada yatırım ve girişim ekosistemi değerlendirildi.

“Dünya için yeni nesil teknolojiler üretiyoruz”

Etkinlikte açılış konuşması yapan Türk Telekom Stratejik Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak en önemli adımların dijitalleşme, teknoloji ve inovasyon olduğunu belirterek; “Devletimizin milli teknoloji hamlesine katkı sağlayarak, yerli ve milli teknolojileri geliştirmeye odaklanıyor, yerel ve global teknoloji oyun kurucularıyla bir araya gelerek yeni nesil teknolojiler üretiyoruz. İştirakimiz Netsia ile Ar-Ge ve inovasyon alanındaki faaliyetlerimizi sürdürürken gelecek nesil telekomünikasyon teknolojilerinin geliştirilmesine liderlik ediyoruz. Girişim sermayesi şirketimiz TT Ventures ile yerli üretimi canlandırarak, ülke ekonomisine katma değer sağlayacak yatırımlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Yenilikçi fikirleri destekliyoruz”

Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, etkinliğin ilk bölümünde yer alan, “Dijital Dönüşüm Şimdi Başlamadı, Yarın Bitmeyecek” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada; “Üretimde, sanayide, perakendecilikte, eğitimde, finans sektöründe ve daha birçok endüstride sürdürülebilir büyümenin yolu dijitalleşmekten geçiyor. Dijitalleşme serüvenini stratejik planları içinde değerlendirmeye almayan firmalar rekabette büyük kayıplar yaşıyorlar. Bulut dönüşümden, siber güvenliğe, büyük veri ve yapay zekâ çalışmalarından, teknoloji modernizasyon projelerine ayrılan zamanın, ya maliyet tasarrufuna ya da gelir artışına temel oluşturacağını görebiliyoruz. Türkiye’nin lider teknoloji sağlayıcısı olarak, bu alanların her birinde uzman kadrolarımız ve iş ortaklarımız ile geliştirdiğimiz ürün ve çözüm portföyümüzle dijital dönüşüm yolculuklarında tüm müşterilerimizin yanında yer alıyoruz” dedi.

Oturumun arından moderatörlüğünü Türk Telekom Kurumsal Müşteri Çözümleri Satış Direktörü Basri Tatar’ın üstlendiği İş Dünyası Liderlerinden Teknoloji Dönüşüm Deneyimleri başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Bölge ekonomisinin başlıca markalarından Kale Holding’in VP-CIO’su Murat Erez, Doğanlar Holding (Doğtaş) Yönetim Kurulu Üyesi – IT Direktörü Fatih Özengin ve Çanakkale Otoyol AŞ Mühendislik Müdürü Ferruh Aytekin katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.

Toplantının ikinci bölümünde ise ‘Akıllı Ulaşım ve Üretim’, ‘IoT & Dijital Dönüşüm’, ‘Siber Güvenlik’, ‘Bulut Bilişim ve Dijital İş Uygulamaları’ ile ‘Yapay Zekâ’ başlıklarında 5 ayrı oturumda firmalar arası görüşmeler yapıldı.  

Yerli, milli, verimli ve sürdürülebilir bir sektör inşa etme misyonuyla faaliyetlerini sürdüren ICT Medya Yayın Grubu tarafından hayata geçirilen ‘Teknoloji ve İnovasyon Buluşmaları’, Türk Telekom’un destekleriyle Türkiye’nin 5 ayrı bölgesinde, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Organize Sanayi Bölgeleri, Ticaret Odaları ve üniversitelerde gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı
ÇOMÜ’de Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Protokol...
İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’dan 112 Acil Çağrı Merkezi ve AFAD Ziyareti
İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’dan 112 Acil Çağrı...