Randevulu kadar randevusuz hasta da bakılmış!

Randevulu kadar randevusuz hasta da bakılmış!

03 Ocak 2023 - 10:03

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, randevulu olduğu kadar randevusuz hastanın da bakıldığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden kentteki sağlık tesislerinin 01.01.2022-30.12.2022 tarihleri arası verilerine ait MHRS muayene bilgilerini paylaştı. Rakamlar üzerinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı;  2022 yılı gerçekleşen randevu doluluk oranı % 75,2 olarak verilerimize yansımış durumdadır. 266 bin 906 vatandaşımız Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden randevu oluşturup haklı sebepler doğrultusunda randevusuna gelmemiş/ gelememiştir. Randevusuna gelmeyen hasta oranımız hasta oranı % 22,3 olarak gerçekleşmiştir. 

MHRS üzerinden muayene randevusu alıp, muayeneye gelemeyen kişilerin kullanmayacakları randevularını, randevu iptal mekanizmaları (182 nolu telefon hattı, mobil uygulamalar ve https://www.mhrs.gov.tr/ internet adresi) üzerinden iptal etmeleri, muayene randevusu alamayan kişilerin mağduriyetlerinin engellenmesi ve bu kişilere imkân oluşturması açısından önem arz etmektedir. MHRS’den randevu alıp da gelmeyeceği halde randevusunu iptal etmeyenler, randevusundan önce aynı branşta muayene olanlar, artık aradan 15 gün geçmeden yeni bir randevu alamayacak. Uygulama başlamıştır.”

Bu haber 575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Zara’dan Biga 18 Eylül Kutlama Etkinliklerinde Muhteşem Final
Zara’dan Biga 18 Eylül Kutlama Etkinliklerinde Muhteşem Final