Çanakkale Barosu 6. Genç Avukatlar Kurultayında

Türkiye 6. Genç Avukatlar Kurultayı, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çanakkale Barosu Gençlik Meclis Üyelerinin de katılımıyla Mardin Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti.


Çanakkale Barosu 6. Genç Avukatlar Kurultayında

6. Genç Avukatlar Kurultayına, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Baro Başkanları ve 65 ilden 450 Avukat katıldı. Kurultay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mardin Barosu Başkanı Av. Çelebi Araz'ın konuşmasıyla devam etti.  5. Genç Avukatlar Kurultayı Çanakkale Barosunun ev sahipliğinde Çanakkale de yapılmıştı. Çanakkale Barosu Gençlik Meclisi dönem sözcülüğünü yürütüyordu. Çanakkale Barosu Gençlik Meclisi Başkanı Av. İsmail Güngör de Kurultayda bir konuşma yaparak Çanakkale Barosu’nun dönem sözcülüğünde yapılan faaliyetleri içeren bir konuşma yaptı. 
 
Açılış konuşmalarının ardından, genç Avukatlar 8 konuda toplanan sorunlarını konuşmak üzere masa çalışmalarına geçtiler. Masalarda sorunlara çözüm yolları tartışıldı. Masa çalışmaları bittikten sonra her masa sözcüsü, yaptığı konuşmayla belirledikleri sorunları ve çözüm yollarını Kurultaya katılanlara aktardı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr. Metin Feyzioğlu'nun konuşmasıyla da Kurultay sona erdi.