Gestaş Genel Müdürü Uslu, Minsk’te Çanakkale’yi anlattı
  • Reklam

Gestaş Genel Müdürü Uslu, Minsk’te Çanakkale’yi anlattı

Gestaş A.Ş. Genel Müdürü Volkan Uslu, iki ülke firmalarının bir araya geldiği Belarus-Türkiye İnovasyon Forumu'na katıldı.

14 Aralık 2017 - 17:29

Belarus-Türkiye İnovasyon forumu, Belarus'un Başkenti Minsk'te gerçekleştirildi. Türk ve Belarus firmaları arasında iş imkanlarının değerlendirildiği, iki ülke firmaları arasında ikili görüşmelerin yapıldığı forum, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün de katılımıyla gerçekleşti. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler açısından önemli olan forumda, Çanakkale Boğazı, adalar ve Güney Marmara hatlarında deniz ulaşımın sağlayan Gestaş A.Ş. Genel Müdürü Volkan Uslu da yer aldı.

Uslu, Bakan Özlü’ye eşlik ettiği forumda, Çanakkale’yi ve şirket olarak ortağı bulundukları Çanakkale Teknopark'ı anlattı. Bakan Özlü, Türk girişimcilerin Belarus'taki yatırım hacminin 1.5 milyar Dolar olduğunu, iki ülke arasındaki 600 milyon dolar civarındaki ticaret hacminin kısa zamanda 1 milyar dolara çıkartılmasının hedeflendiğini belirtti.

Türkiye, Belarus'un bağımsızlığını ilk tanıyan ülkelerden biri olarak dikkat çekerken ülkede 15 bini yerli Tatar olmak üzere 100 bin civarında Müslüman yaşıyor.

 

Bu haber 1712 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de bir yangın daha!
Çanakkale'de bir yangın daha!
"17 Narko Geçilmez"