Cumhuriyet’in 100. Yılı Coşkusu Çanakkale’de Bir Başka...

Cumhuriyet'in 100. Yılı Coşkusu Çanakkale’de Bir Başka Güzel

Aziz Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesi sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin 100. yıl dönümünde Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen program ve etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutlandı.

29 Ekim 2023 - 14:49

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Cumhuriyetimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin Cumhuriyet'imizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Vali İlhami AKTAŞ tarafından Valilik Makamında tebrikatı kabul etmesi ile başladı.
Valilik Makamında gerçekleştirilen tebrikatta Vali İlhami AKTAŞ, tebrikatı kabul ederek, vatandaşların ve il protokolünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Tebriklerin kabul törenin sonrasında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, Cumhuriyet'imizin 100. Yılı Çanakkale Kordon boyunda düzenlenen tören ile coşkuyla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.
Vali İlhami AKTAŞ’ ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmayla devam eden törende Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğrencisi Sena ÇÜRÜKOVA “Cumhuriyet” isimli şiiri, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Kaan GÖÇEN “Yüzyıldır Parlayan Güneş” isimli şiiri okudu.
Okunan şiirlerin sonrasında İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Bölük Komutanlığının gösteresi izlendi.
Çanakkale Mehteran Derneğinin gösterisinin ardından vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ve büyük bir coşkuyla kutladığı Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümü töreni resmi geçitle son buldu.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü töreni Kordon boyunca ilgili kurum ve kuruluşların yaptığı etkinliklerle devam etti.

Bu haber 168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti