Çanakkale’ye körüklü otobüs
  • Reklam

Çanakkale'ye körüklü otobüs

Çanakkale’de şehiriçi ulaşıma kolaylaştırmak adına 180 yolcu kapasiteli körüklü otobüs alındı. 21 Kasım’dan itibaren seferlerine başlıyor.

20 Kasım 2017 - 15:24 - Güncelleme: 20 Kasım 2017 - 15:50

Kentte son zamanlarda bir numaralı gündem maddesi si haline gelen şehir içi ulaşım sorununa çözüm yolları arayan belediye körüklü otobüs edindi. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle daha da artan ulaşım sorununa 180 yolcu kapasiteli körüklü otobüsün çare olması bekleniyor. Yeni otobüs ilk deneme sürüşlerini ÇT-3 hattında gerçekleştirdi. 21 Kasım’dan itibaren ise kent halkına hizmet vermeye başlayacak.
 
Belediye binası önünde yeni ulaşım aracı ile ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Kent içi ulaşıma büyük katkısı olacak olan körüklü otobüs, yeni hastane güzergahının da içinde olduğu ÇT-3 hattında 21 Kasım tarihinden itibaren yolcu taşımaya başlayacak. Şu anda körüklü otobüsümüzü güzergahında deniyoruz. Almaya kararlıyız. Yıl başında 10 tane yeni otobüslerde alacağız. 3 tanesini körüklü olarak düşünüyoruz.  Çanakkale’de yoğunluk ve hareketlilik arttı. Yeni hastane ile beraber ulaşım aksları da kalabalıklaştı ve uzadı. Dolayısı ile otobüslerimizi alacağız” dedi.
 
Körüklü otobüsün deneme sürüşüne denk gelen Çanakkaleliler, kentte ilk kez böyle bir aracı görmenin şaşkınlığını yaşadı.
 

 

Bu haber 11158 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Artık müsaade edilemeyecek!
Artık müsaade edilemeyecek!
İlker Çanakkaleli adaylığını açıkladı!
İlker Çanakkaleli adaylığını açıkladı!