Çanakkale’de kış tedbirleri masaya yatırıldı!

Çanakkale'de kış tedbirleri masaya yatırıldı!

21 Kasım 2022 - 12:14 - Güncelleme: 28 Kasım 2022 - 11:24

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte olumsuz hava koşulları nedeni ile meydana gelebilecek trafik kazalarının önlenmesi, trafik güvenliğinin sağlanması ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanarak güvenli bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak ve bu doğrultuda kurumlar arası işbirliği sağlanması amacıyla kış mevsimi trafik tedbirlerinin görüşüldüğü toplantı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Handan Serap Özyayla Kenar, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Karayolları 142.Şube Şefi Orhan Yıldız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, emniyet ve jandarma personelleri katıldı.

Toplantıda; Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kamu kurum ve kuruluşlarca alınacak tedbirler ve önlemler değerlendirildi.

Kış mevsiminde, il genelinde yaşanabilecek olumsuzlukların yerinde ve zamanında çözüme kavuşturulması ve vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarımızın iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’de vatandaşların huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli tedbirleri alması talimatını verdi.  Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

Bu haber 420 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti