Çanakkale, 2018 Troya Yılında Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk...
  • Reklam

Çanakkale, 2018 Troya Yılında Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Güzergâhında

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek olan Avrupa Orient Doğu -Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin güzergâhına 2018 Troya Yılı olması nedeniyle Çanakkale de eklendi. 

23 Nisan 2018 - 12:16

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek olan Avrupa Orient Doğu -Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin güzergâhına 2018 Troya Yılı olması nedeniyle Çanakkale de eklendi. 

Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisinin sembolik açılış törenine katılan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Türk takımına ait araca büyükelçilik logosu yapıştırarak kısa bir tur attı. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 Yılının Troya Yılı ilan edildiği bilgisini paylaşan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, rallicilerin Çanakkale'de de iki gün kalacaklarını belirtti. 11 ülkeden 120 araç ve 250 sporcunun katılımıyla 5 Mayıs'ta Strazburg'dan başlayacak olan Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisinin etapları, Fransa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Filistin ve Ürdün'de yapılacak. Çanakkale Valiliği Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a teşekkürlerini iletti.

Görüntünün olası içeriği: araba ve açık hava

Çanakkale’nin deniz ulaşım şirketi GESTAŞ A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek 2018 Troya Yılı Europa Orient Rally Avrupa-Doğu-Batı Dostluk Rallisi 2018'in Berlin Türk Büyükelçiliği'nde lansmanı yapıldı. 5 Mayıs’ta Strazburg’ta başlayacak rallide 120 araç yarışacak. Türkiye etabı 9 Mayıs'ta Çanakkale'den başlayacak.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, araba ve açık hava

 

Bu haber 901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korsanların kaçırdığı Gelibolulu kaptanın ailesi iyi haberlerini bekliyor
Korsanların kaçırdığı Gelibolulu kaptanın ailesi iyi...
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Biga’da Yapıldı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Biga’da...