Aynı seansta iki ameliyat!

Aynı seansta iki ameliyat!

17 Kasım 2022 - 11:23 - Güncelleme: 21 Kasım 2022 - 11:09

Lapseki Devlet Hastanesi’nde ilk defa aynı seansta iki laparoskopik ameliyat gerçekleştirildi.

Lapseki’de Genel Cerrahi uzmanı Op.Dr. Akın Serter, Anestezi Uzmanı Uz.Dr. Tolga Terzi ve Üroloji Uzmanı Op.Dr. Bahattin Kızılgök  başarılı bir operasyona imza attılar.

Operasyonla ilgili bilgi veren Üroloji Uzmanı Op.Dr. Bahattin Kızılgök “63 yaşında sağ yan ağrısı ve karın ağrısıyla polikliniğimize başvuran hastanın tetkiklerinde safra kesesinde çok sayıda taş ve sağ böbreğinde 9 cm’lik kist tespit edildi. Hastamızın kronik hastalıklarından dolayı defalarca anestezi almasının uygun olmayacağı konusunda görüş birliğine varıldı. Bu nedenle genel cerrahi uzmanımız safra kesesi operasyonunu bitirdikten sonra ben de böbrek kisti operasyonumu gerçekleştirdim. Safra kesesi için kullanılan 5 mm’lik giriş yerlerine ek bir giriş yöntemi kullanmadan ameliyatımızı bitirdik. Böylece hastamız tek ameliyatta iki probleminden de kurtulmuş oldu” dedi. 

Genel Cerrahi uzmanı Op.Dr. Akın Serter de “Hastanemizde 4 yıldır laparoskopik kolesistektomi ameliyatını yapmaktayım. Ancak bu vakada eş zamanlı böbrek kisti cerrahisinin de yapılmasıyla bir ilk gerçekleşmiş oldu. Hastanemizde zorlu laparoskopik vakalar dahil olmak üzere yapılan ameliyat çeşitliliğinin artması hem hastalarımız hem de hastanemiz için memnun edici” ifadelerini kullandı.

Bu haber 471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ezine Peyniri AB Tescili Aldı
Ezine Peyniri AB Tescili Aldı
Çanakkale, TTI İzmir 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresinde Tanıtılıyor
Çanakkale, TTI İzmir 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve...