AK Parti İl Başkanı Makas’tan boykot çağrısı

AK Parti İl Başkanı Makas'tan boykot çağrısı

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ında katıldığı Ezine İlçe Yönetim Kurulu Toplantısında, İlçe Başkanı Egemen Canbaz ve Yönetim Yurulu Üyeleri, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ve İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ile bir araya geldi.

08 Kasım 2023 - 12:07

İl Başkanı Naim Makas, İl Başkan Yardımcılarıyla katıldığı toplantıda, İsrail'in Gazze'ye yönelik acımasızca saldırılarına karşı şu ifadeleri dile getirdi; “Tüm insanlık değerlerini çiğneyen, içerisinde kadınların, çocukların, yaşlıların ve masum sivillerin bulunduğu Gazze’ye yönelik acımasızca saldırılarını sürdüren Siyonist İsrail’i en şiddetli bir şekilde kınıyor ve akan kana artık son verilmesi için her alanda milletçe büyük bir mücadele yürütüyoruz.”

“Kalıcı çözümün sağlanması şu an insanlığın en öncelikli meselesidir”

Makas, kalıcı çözüm sağlanması gerektiğini işaret ederek, “Gazzeliler bir taraftan açlıkla diğer taraftan ağır bombardımanla kıyıma uğratılmaktadır. Binlerce sivili hedef alan bu katliamın önüne geçilmesi ve kalıcı çözümün sağlanması şu anda insanlığın en önemli, en öncelikli meselesidir. Bu kararlı mücadelemizin en kısa sürede sonuç vermesini, Siyonist İsrail’in hak ettiği cezayı bulmasını her alanda ve her durumda umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Makas Ezine’den duyurdu, AK Belediyelerden boykot kararı”

İl Başkanı Naim Makas İfadelerinin devamında “AK Belediyeler olarak İsrail'i destekleyen markalar başta olmak üzere, Siyonist İsrail ve onunla bağlantılı tüm marka ve ürünleri boykot etme kararı aldık. Buradan tüm sivil, resmi kurum ve kuruluşları boykot etmeye davet ediyoruz.” dedi.

“Tam bağımsız Filistin devleti kuruluna kadar mücadelemiz devam edecek”

Makas, “Bu utanç verici saldırıda masum sivillerin katledilmesine seyirci kalmayacağız. Başkenti Kudüs olan tam bağımsız Filistin devleti kuruluncaya dek mücadelemize devam edeceğiz.” ifadeleriyle Filistin’in yanında olduklarını bir kez daha vurguladı.

Bu haber 17106 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
ÇOMÜ 2024-2028 Stratejik Planı Onaylandı
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti
Çanakkale’de ‘Troya Kültür Yolu Festivali’ Fırtınası Esti